45-річний затриманий помер від катувань на окупованій частині Херсонщини
Мешканця окупованого міста Каховка Херсонської області Володимира Закаблука закатували до смерті в ув’язненні. Про це з посиланням на знайомих і друзів чоловіка повідомив Центр журналістських розслідувань.
За їхньою інформацією, 45-річного Володимира Закаблука російські окупанти затримали в Каховці на Херсонщині. Чоловіка жорстоко катували, на початку жовтня 2024 року він помер від отриманих травм. Видання не повідомило дату і причину чи привід затримання Закаблука.
Володимир Закаблук працював у місцевій філії ТОВ АТ “Каргілл”, що володіє, зокрема, олійноекстракційним заводом у Каховці, йдеться у повідомленні ЦЖР.
По інформації ЦЖР, у лютому 2024 року окупанти закатували до смерті 59-річного Степана Подольчака, настоятеля храму Православної церкви України в селищі Каланчак Скадовського району Херсонщини.
В листопаді 2023 року закатували до смерті 28-річного Руслана Руснака з окупованого селища Горностаївка Каховського району.
В січні 2023 року в Каховській центральній міській лікарні від катувань окупантів помер 34-річний Сергій Федоренко з Нової Каховки.
В листопаді 2022 року під Новою Каховкою знайшли вбитими закатованих окупантами Анатолія і Олександр Прокопчуків, батька і сина. Анатолій був дияконом помісної Церкви християн віри євангельської.
Раніше Медійна ініціатива за права людини поширила історію подружжя підприємців Тетяни й Олега Плачкових з окупованого Мелітополя Запорізької області, яких співробітники російського ФСБ викрали з дому у вересні 2023 року.
За словами доньки Плачкових Людмили Мельникової, протягом шести місяців з тих пір їй не було відомо про подальшу долю батьків. У лютому 2024 року вона дізналася, що її 51-річна мати перебуває в реанімації мелітопольської лікарні в “комі невідомого походження”.
За словами лікарів, на які послалася Мельникова, до того, як привезти в лікарню, судячи про пролежнях на її тілі, жінку в комі тримали десь в іншому місці. В лікарню до Тетяни Плачкової, розповіла Мельникова, не пускали навіть її літню матір. Мельникова зверталася по допомогу до Міжнародного комітету Червоного Хреста, але там їй відповіли, що не мають доступу до окупованих Росією територій. У травні 2024 року Плачкова померла.
Тетяна і Олег Плачкови, фото з сайту МІПЛ
Про місце перебування і стан Олега Плачкова Людмила Мельникова досі нічого не знає. За її словами, окупанти стверджують, що не утримують його. Мельникова звертається до українських і міжнародних органів і організацій по допомогу у пошуці батька.
Як повідомляли Occupied, у вересні щонайменше 30 людей затримали на окупованих територіях ро політичних мотивах. Йдеться тільки про затримання, про які повідомляли окупаційні органи і медіа в чотирьох областях і Криму. Ще щодо 29 політичних ув’язнених було винесено “судові вироки”, всіх “засудили” до тюремного ув’язнення.
Парламентська асамблея Ради Європи у своїй крайній резолюції щодо України, прийнятій 1 жовтня 2024, звернула увагу на численні факти порушення Росією міжнародного гуманітарного права стосовно військовополонених і цивільних в’язнів.
ПАРЄ звернула також увагу на знущальницькі умови утримання, жорстоке поводження з українськими військовополоненими і цивільними в’язнями і тортури на окупованих територіях і в Росії, включаючи моріння голодом, відмову у медичній допомозі, словесні образи, систематичні побиття і сексуальне насильство, а також відсутність доступу до них членів їхніх сімей і представників міжнародних гуманітарних організацій.
Йшлося також про примусову працю на окупованих територіях України, “хоча лише кілька безпосередніх свідків залишилися в живих, щоб дати свідчення, оскільки багато хто загинули під час примусових операцій з розмінування”.
У резолюцїї Асамблея, окрім всього іншого, закликала Міжнародний комітет Червоного хреста “зробити виключення” у його конфіденційному підході і оприлюднити інформацію про перепони, з якими він стикається, намагаючись отримати доступ до українських військовополонених.