Таксофон в окупованому Лисичанську, грудень 2023

“Завдяки старанням Рубіжанського місцевого відділення партії “Єдина Росія” і Міністерства цифрового розвитку, зв’язку і масових комунікацій в ЛНР” в окупованому Рубіжному встановили чотири таксофони, повідомив Телеграм-канал російської правлячої партії “Єдина Росія”.

“Будь-хто, хто потребує швидкої медичної допомоги, може викликати її по номеру 103 з будь-якого таксофона”, – говорилося в його повідомленні, де були також вказані чотири адреси.

Як зазначила “Реальна газета”, до повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року в Рубіжному проживало понад 50 тисяч осіб.

У коментарях під повідомленням жителі запитали, як викликати швидку допомогу вночі, коли діє комендантська година. Один із користувачів написав, що за її порушення штрафують на 600 рублів.

Мобільний зв’язок і інтернет в Рубіжному, Сіверськодонецьку, Лисичанську і Кремінній зник скоро після окупації цих міст. Місцеві жителі і українські медіа пояснюють це стратегічною важливістю цих міст для росіян і їхніми побоюваннями, що нелояльні місцеві жителі будуть передавати чутливу інформацію українським спецслужбам і збройним силам. Сіверськодонецьк, Лисичанськ і Рубіжне складають одну агломерацію; під сусідньою до них Кремінною досі йдуть бойові дії.

Про встановлення таксофонів у чотирьох містах стали повідомляти з кінця 2023 року. Зв’язатися по них можна тільки з міськими екстреними службами. На опублікованих одного разу фото журналісти “Реальної газети” впізнали старі апарати українського “Укртелекому”.

“Міністр цифрового розвитку, зв’язку і масових комунікацій” луганської “республіки” Андрєй Єршов, відвідуючи нещодавно Рубіжне, “торкнувся питання відсутності мобільного зв’язку”, повідомила окупаційна адміністрація міста.

“Наразі ми вже налагодили роботу понад 3500 базових станцій на території ЛНР, швидкість яких досягає 16 Мбіт/сек. Ми активно працюємо над забезпеченням мобільного зв’язку в містах Агломерації, і я впевнений, що в недалекому майбутньому жителі таких міст, як Рубіжне, зможуть повною мірою скористатися всіма перевагами мобільного зв’язку”, – сказав Єршов.

Решта міст окупованої частини Луганщини ніколи не мали проблем з мобільним зв’язком, якщо не враховувати кілька днів у 2020 році, коли мобільний зв’язок відключили в окупованому Антрациті через забастовку шахтарів. Тоді на окупованих територіях сходу України ще працював один з операторів українського мобільного зв’язку.